ARMADA

ARMADA

Armada Süt Yemi, yüksek ve orta verimli süt ineklerinin bütün sagım dönemi boyunca kullanılabilir. Geçis Dönemi 2.faz - (Transition Period Phase2) ürünüdür ve erken laktasyonda kullanılabilir.

Özellikleri:

Ürünümüz, bol mısır silajı tüketen inekler için olduğu gibi, enerjikaynagı kısıtlı inekler için de iyi bir çözümdür. Bu ürün, diğer Erkoç Süt Yemleri gibi, kendi sınıfında enerji veprotein yönünden dengelidir ve bu denge kalıcıdır. Oluşturulan budenge, ineklerinizin kondisyon kaybına ve döl verimi problemlerinekarsı daha yüksek koruma saglar.

Kullanım Şekli:

  • Armada Süt Yemi halen sağılan bir inekte ilk kez kullanılacaksa,günlük 1 kg artışlarla geçiş işlemi yapılmalıdır. Böylece az konsantreyem tüketen inekler daha kısa, çok tüketenler ise daha uzun bir yem geçiş dönemine tabi tutulmuş olur.
  • İneklerimizi besin maddesi noksanlıklarından korumak maksadıyla,doğumdan 1 hafta önce günde 0,5 kg artışlarla doğum günü 4-5kg tüketir hale getirilmelidir. Doğumdan sonra da yine günde 0,5kg artışa devam edilerek doğumdan sonraki 10. günde -10 kg yem tüketimi hedeflenir.