MAKSİ

MAKSİ

Maksi Besi Yemi, besiye alınan danaların bütün besi  nemi boyunca kullanılabilir. Üst düzeyde kaliteli karkas ve yüksek kesim randımanı sunar.

Özellikleri:

Enerji yükü tamdır. Arpa, Mısır, Bugday,Tritikale gibi dane ilaveleri Yapılmamalıdır. Kaliteli protein içerigiyle desteklenmistir. Bu özel durum, sadece saman ve yem ile besi yapılmasına olanak tanır. Besicinin isi kolaylasır, kalitesini kontrol edemedigi hammaddeleri satın almak ve depolamakla ugrasmaz. Ayrıca, farklı makinelerde
ezilmis-kırılmıs danelerin yol açtıgı yem degiskenligini ortadan kaldırır. Bu ürün, diger Erkoç Besi Yemleri gibi, kendi sınıfında enerji ve protein yönünden dengelidir ve bu denge kalıcıdır. Bu güçlü ve sabit denge, Besi Yemleri yerine baska yemlerin kullanımına mecbur bırakmaz. Karma makinelerinde mısır silajı ile kullanıma uygundur.

Kullanım Şekli:

Maksi Besi Yemi’ne geçiş günlük 0,5 kg artışlarla yapılmalıdır. Böylece canlı ağırlığı düşük olan ve miktar olarak az konsantre yem tüketen danalar daha erken, çok tüketenler ise daha uzun bir geçis dönemine tabi tutulmus olur.