MAKSİ-MİKS

MAKSİ-MİKS

Maksi Miks Besi Konsantre Yemi, Arpa agırlıklı yapılan besleme programları için en uygun seçenektir. Besiye alınan danaların bütün besi dönemi boyunca kullanılabilir.

Özellikleri:

Bu ürün, diger Erkoç Besi Yemleri gibi, kendi sınıfında enerji ve protein yönünden dengelidir ve bu denge kalıcıdır. Bu güçlü ve sabit denge, sizi Besi Yemleri yerine baska yemlerin kullanımına mecbur bırakmaz. Standart besi konsantre yemine göre daha yüksek enerji takviyesi içerir. Rasyonda Arpa ve Samana göre daha az degisken oldugu için kullanım kolaylıgı saglar. Iskembede yıkımlanan ve By-pass proteinleri dengeli biçimde sunar. Arpa ve saman kullanımına göre dengelenmis
Vitamin ve Mineral içerigiyle hızlı canlı agırlık artısının gerektirdigi besin maddesi ihtiyaçlarında bile yeterlidir. Üst düzeyde kaliteli karkas ve yüksek kesim andımanı sunar.

Kullanım Şekli:

Maksi Miks Besi Konsantre Yemi, ilk kullanımda günlük 0,5 kg artıslarla baslatılmalıdır. Verilecek günlük yem, arpa ile kabaca karıstırılmalıdır. Saman yerine, yonca-yulaf otu gibi lezzetli kaba yemler kullanılmamalıdır. Arpa artışları ise günde 0,25 kg/gün ile sınırlandırılmalıdır ve dananın önünde bir sonraki ögünde arpa bulunana kadar 0,25 kg/dana/gün seviyesindeki artışlara devam edilmelidir. Böylece canlı agırlıgı düsük olan ve miktar olarak az konsantre yem tüketen danalar daha erken, çok tüketenler ise daha uzun bir geçiş dönemine tabi tutulmuş olur. Kullanılan saman her gün tazelenmeli ve temiz su her zaman hazır bulundurulmalıdır.