Tarihçe

Firmamız , faaliyetlerine 1978 yılında ERKOÇ ZAHİRE ve YEM adı altında; kurucumuz İdris Kamil ERKOÇ 'un şahıs firması olarak, Bornova- İZMİR 'de başlamıştır. Uzun yıllar İZMİR merkez ve çevresine , yem hammaddeleri ve çeşitli fabrikaların karma yemlerinin satışını gerçekleştirmiştir.

Değişen dünya koşulları ve müşterilerimizin taleplerine , daha uygun çözümler üretebilme isteği ile , karma yem fabrikası kurulmasına karar verilmiş , 2001 yılı ortalarında ERKOÇ YEM SANAYİ TİCARET LTD. ŞTİ. kurulmuştur. Aynı yıl içinde fabrika yer seçimi çalışmaları yapılıp , Kemalpaşa-Ulucak mevkii Organize Sanayi Bölgesi içinde fabrika arsamız satın alınmıştır. 2003 Mayıs ayına kadar çelik konstrüksiyondan oluşan fabrika inşaatımız ve makine ekipman montajımız tamamlanmıştır. 07/05/2003 tarihli 1293 no.lu YEM ÜRETİM RUHSAT BELGESİ ile de resmen üretime başlanmıştır.

Geçmiş deneyimlerimizden istifade ederek , kaliteli hammadde teminiyle ; standartlara uygun , kaliteli ve hayvanların besin madde ihtiyaçlarını karşılayacak özellikteki yem üretimimizi gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Müşterilerimizle alışverişlerimizde karşılıklı dürüstlük ve güven çizgisini koruyarak; "GÜVENEBİLİRSİNİZ " sloganıyla yolumuza devam ediyoruz.